Itt a Microsoft receptje a kondizók számára

Itt a Microsoft receptje a kondizók számára

Itt a Microsoft receptje a kondizók számára

szórakozás

3 perc

A Microsoft Band fitneszkiegészítők a piacon egyedülálló módon tíz különböző szenzor segítségével rögzítik a viselőjük adatait, bár a vásárlókat elbizonytalaníthatja a karpántok igencsak borsos ára.

A Spot okosórák 2013-as piacra dobása óta most először lépett ismét színre a Microsoft egy viselhető kiegészítővel, már csak az a kérdés, hogy a tíz szenzorral felszerelt fitneszeszköz tényleg képes lesz-e maga mögé utasítani a versenytársakat.

A The Guardian-ben megjelent értékelés szerint néhányan egész biztosan odalesznek a Microsoft Band csaknem ipari formatervezéséért, míg másokat a rabok csuklóján lévő karperecekre emlékezteti majd. Az intelligens eszközök legalább annyira vaskosak, mint a Nike Fuel Band, mégis könnyen beférnek a ruhaujj alá.

A karkötő egyik gyenge pontja lehet, hogy más viselhető kiegészítőktől eltérően kizárólag fekete színben kerül forgalomba három különböző méretben, és csak korlátozott mértékben lehet személyre szabni. A vásárlók csupán a kijelző színét és a háttérképet változtathatják meg, de ennyiben ki is merülnek a lehetőségek. A szíjak méretét ugyanakkor könnyű szabályozni.

Az eszköz kijelzője a hagyományos órákhoz hasonlóan mutatja a pontos időt, emellett még néhány alapvető okosórás funkció is elérhető rajta. A felhasználók például értesítéseket kaphatnak, elolvashatják az e-mailjeiket, és megválaszolhatják üzeneteiket az előre beállított sablonok alapján.

A kijelzők oldalán két gomb található, az egyik hozza működésbe a kiegészítőt, míg a másik arra szolgál, hogy a viselőjük válasszon a különböző opciók közül. A Windows Phone telefonnal rendelkező vásárlók az „akciógomb” nyomva tartásával a Microsoft virtuális asszisztensét, a Cortanát is bekapcsolhatják.  

Árnyoldal: a fitneszkiegészítők hátulütői >>A Microsoft Bandet sokkal több érzékelővel látták el, mint a legtöbb okosórát. A szíjon lévő kapocs alatt található például egy szenzor, amely nyomon követi a szívritmust. Az eszközt gyorsulásmérővel és giroszkóppal is felszerelték, hogy mérni lehessen a lépések számát, a beépített GPS pedig az edzés során rögzíti a megtett távolságot.

A kiegészítőn található továbbá egy UV-sugárzást érzékelő szenzor is. A galvános, bőrrel érintkező szenzorok érzékelik az izzadtságot, ezáltal a viselőjük „stressz-szintjét”, illetve a testhőmérsékletet is mérik.

Érdemes megjegyezni, hogy nem minden érzékelő aktív egy adott pillanatban; a GPS például csak akkor lép működésbe, hogyha a felhasználók futni kezdenek, de egyébként alvó üzemmódban van. A The Guardian-ben megjelent összesítés szerint a készülék a hasonló kiegészítőknél sokkal pontosabban méri az egyes gyakorlatok hatékonyságát, illetve a pulzust, a beépített edzőterv pedig egészen kivételes. A felhasználók egyebek között a Golds Gym, a Men’s Fitness, illetve a Shape gyakorlatai közül választhatják ki a nekik tetszőt, majd be is állíthatják a személyre szabott ütemtervüket. Az eszköz így egyfajta személyi edzőként vezeti végig a viselőjét a tréningeken, vibrálással jelezve, mikor kell leállni és pihenni egy kicsit a gyakorlatok közben, ráadásul méri az ismétlések számát is.

Karnyújtásra az életmódváltás - Ez aztán az okosóra >>A karpánt arra is képes, hogy figyelje az alvási ciklusokat, azonban ezt a funkciót külön kell beállítani lefekvés előtt. A tesztek során az akkumulátorok három napig bírták a GPS aktiválása nélkül, úgy, hogy közben folyamatosan be volt kapcsolva a pulzust figyelő érzékelő. A kiegészítőt két óra alatt lehet feltölteni egy kisméretű, mágneses USB-kábel segítségével. Ami viszont kifejezetten rossz hír lehet, hogy az eszköz „csak” cseppálló, tehát fürdés, zuhanyzás és úszás közben tanácsos levenni.  

A készülékek vezeték nélküli kapcsolaton keresztül csatlakoznak a Microsoft Health okostelefonos alkalmazásához. Az applikációban grafikonokon is nyomon lehet követni a szenzorok, illetve az egyéb aktivitásmérők által összegyűjtött adatokat. A diagramok segítségével például a felhasználók összehasonlíthatják az egyes értékeket, így ellenőrizhetik az edzés hatékonyságát.

A vásárlókat ugyanakkor elbizonytalaníthatja a Microsoft Band borsos ára; a kiegészítő ugyanis 170 dollárba – nagyjából 47 ezer forintba – kerül, ezzel az egyik legdrágább fitneszkarkötőnek számít.

Forrás: The Guardian