Előremutató fejlesztések New Yorkban

Előremutató fejlesztések New Yorkban

Előremutató fejlesztések New Yorkban

közszolgáltatás

2 perc

Az Egyesült Államok legnépesebb városa kapta a „Legjobb Okosváros 2016” címet a novemberben megrendezett Smart City Expo World Congressen.

A MOTI (technológiáért és innovációért felelős iroda) erőfeszítéseit nem azért értékelte a bizottság, mert New Yorkban nagy számban lennének jelen az okosjárművek, az indok sokkal inkább az előremutató befektetésekben keresendő.

Hol látják szívesen az önvezető autókat?

A város „okosításának”, azaz a negyedik ipari forradalom igényeinek megfelelő fejlesztésének nagyságrendjét jól szemlélteti annak a projektnek a tervezete, amely magába foglalja a nyilvános Wifi-szolgáltatást, valamint egy olyan felületet is, ahol a cégek bemutathatják termékeiket a városlakóknak. A program része egy pénzügyi alap is a vállalkozások és a feltalálók, fejlesztők számára. A listába tartozik az okostechnológiák tesztelése, valamint a zavartalan, gördülékeny működéshez szükséges okosváros-applikációk megvalósítási terve is.

Az intelligens eszközök megfelelő használatával Jeff Merritt innovációs igazgató szerint nemcsak a nagyobb költséghatékonyság érhető el, de növeli a lakók közösség iránti elkötelezettségét, valamint javul közegészségügy és a közbiztonság is. 

A LinkNYC névre keresztelt jelenleg is futó program az eddigi legnagyobb technológiai vállalkozás, aminek keretein belül a régi fizetős nyilvános telefonok helyére a lakók és turisták számára egyaránt ingyen használható, szupergyors WiFi-hotspotokat telepítenek. A nagy teljesítményű eszközök darabszáma a projekt végére 10 ezer körül lesz. 

New York ezen felül 3 millió dolláros beruházással támogatta a különböző érzékelők bevezetését a közműszolgálatok hálózataiba, illetve további 20 millió dollárral segíti a járművek közti kommunikációban rejlő lehetőségek fejlesztését. Merritt szerint városuk titka, hogy olyan gyakorlati lépéseket hajt végre, amelyekből a helyi ügynökségek, irodák is profitálnak. 

A legtöbb nagyváros New Yorkhoz hasonlóan szintén a smart city megvalósítására törekszik, így például London, Szingapúr, Barcelona és San Francisco is megkapta már a maga díját a különböző cégeket és helyi programokat való támogatásokért cserébe.

Forrás: ReadWrite