Megállíthatatlan az M2M

Megállíthatatlan az M2M

Megállíthatatlan az M2M

gyártás

3 perc

Mindenki szeret beszélgetni, így nem csoda, hogy a gépek is. Sőt, úgy tűnik, hogy egyre növekszik a kommunikáló eszközök száma.

Bár sok mindenben már veri a világ Amerikát, ezen a területen még mindig az USA az első. Átlagosan minden huszadik európai hálózati kapcsolat M2M-alapú, az Egyesült Államokban viszont ez az arány ötből egy.

Nem véletlen, hogy a technológia piaca ilyen gyorsan növekszik, úgy tűnik, hogy lassan elérkezik a machine-to-machine ideje. Egyre több autóban van okos fedélzeti-számítógép, sokszor a benzinkutak is kapcsolódnak egymáshoz, vagy akár a raktár is jelzi, ha valami fogytán van. Működési terület, hatékonysági faktor tehát mind meglenne, de ennek ellenére is vannak még fejlesztésre váró területek.

Az egyik legnagyobb kihívás az lehet, hogy egyelőre nagyon sokfajta verziója létezik az M2M-es eszközöknek. Ha ezeket sikerülne legalább részben egységesíteni, már jelentősen csökkennének a cégek költségei, és nagymértékben megkönnyítené a technológia elterjedését.

A fejlesztők számára is érdemes lenne – amennyire az üzlet megengedi – összehangolni a projektjeiket, hogy elkerüljék az idő- és munkaigényes párhuzamos fejlesztéseket.

De ezekkel együtt is, az M2M egy olyan terület, ahol megtérülnek a befektetések. Szerény becslések szerint is minimum 250 millió autó szaladgál az államokbeli utakon, és évente körülbelül 16 millió új kocsit állítanak forgalomba. Ezek közül rengeteg olyan van, amely elbírná az M2M-es technológia beépítését. De bőven lenne igény újabb intelligens otthonokra, illetve újabb eszközök összekapcsolására is.

Mi lesz a megoldás?

Nos, egyelőre úgy tűnik, hogy muszáj lesz kialakítani egy egységes rendszert. Lehetőség bőven van, a piac még most kezd felfutni, és az a cég, amely a leggyorsabban fejleszt és reagál a fogyasztói igényekre, nagyot kaszálhat – véli Steve Anderson, az M2M Evolution szakértője.

Jelen pillanatban már látható, hogy mekkora lehetőség rejlik az M2M-technológiában. Rengeteg munka és befektetett idő kell majd ahhoz, hogy – az amúgy zseniális – hálózatot hatékonyan tudják használni a cégek, vagy pénzzé tudják váltani a benne rejlő üzleti lehetőségeket – tette hozzá.