Készüljön, 2016-ban még több IoT-újítás jöhet!

Készüljön, 2016-ban még több IoT-újítás jöhet!

Készüljön, 2016-ban még több IoT-újítás jöhet!

gyártás

2 perc

Idén a Dolgok Internetéből egyre több iparág profitált, az emelkedő trend a következő évben is lendületesen folytatódhat. Lássuk, milyen újításokat hozhat 2016!

A Dolgok Internete (Internet of Things – IoT) nemcsak nagy változásokat hoz majd, hanem új bevételi forrást is jelenthet.

1. Szoftverek a középpontban

Vegye át az irányítást a gyártás felett!

A különféle eszközök értékét egyre inkább az azokba ágyazott szoftverek, operációs rendszerek határozzák majd meg. A gyártóknak egyre inkább szoftverfejlesztői fejjel is kell gondolkodniuk, megoldásokat kell keresniük a gyártási költségek csökkentése, a termék innovációs értékének növelése és új bevételi források keresése céljából.

A szoftver-központú megközelítés lényege, hogy a vállalatok újratervezik működésüket, elkezdik „felokosítani” termékeiket és minél inkább igyekeznek átállni a csatlakoztatott (connected) rendszerek használatára.

2. Az elrejtett profit meglelése

Az internethez csatlakozó készülékek adják az új ipari forradalom kiindulópontját. Ezért olyan új üzleti modellekre van szükség, melyek megfelelő hátteret biztosítnak a különféle intelligens berendezéseknek.

Mindez magában foglalja a szoftverlicencek és -hozzáférések kezelését is, amelyek a hagyományos szoftveripar gerincét jelentik.

3. Tárgyak helyett szolgáltatások

Az ügyfélkapcsolatok elmélyítéséhez a változó igényekhez igazodó, testreszabott megoldásokat kell biztosítani, nem beszélve a megfelelő stratégiai háttérről és értékesítési technikákról.

Szolgáltatói társadalom felé menetel a világ

Példának okáért az új orvostechnikai eszközök a Big Data segítségével a nemzeti vagy társadalmi-gazdasági jellemzők szegmentálása révén a teljes népességre vonatkozó következtetéseket is levonhatnak.

Az okosautók esetében a frissítések könnyedén megoldhatók lesznek, ezeket egyszerűen engedélyezni kell a korábban megvásárolt szoftveren keresztül. Az, hogy mindez pluszköltség nélkül megtehető-e, az már csak a gyártó stratégiai döntésén múlik.

4. Biztonság és kármentesítés

A megfelelő védelem a siker elengedhetetlen feltétele. Egyrészt meg kell előzni az okoseszközök esetleges feltörését, másrészt baj esetén a lehető leggyorsabban orvosolni kell a problémát. Ehhez különféle kódokra és a működés folyamatos figyelemmel kísérésére van szükség, a letöltéseknek pedig gyorsan elévülő domain-ek, URL-ek segítségével kell történnie.

5. Új ipari forradalom

Itt a harmadik ipari forradalom

Ha megnézzük az eddigi ipari forradalmak történetét, az első az emberi munkaerőt helyettesítő gépesítés révén generált globális átalakulást, a második olyan területeket forradalmasított, mint a vasúti technika, a vas- és acélgyártás, a gyártási folyamat automatizálása, a gőz- és villamosenergia, valamit az olaj hasznosítása és az elektronikus kommunikáció.

A beágyazott szoftverek és az alkalmazás-vezérelt hardvereknek, valamint a szoftverlicenceknek köszönhetően, az új funkciók révén a különféle eszközök nemcsak intelligenssé válhatnak, de egyben új típusú bevételi forrást is jelenthetnek.