Az okosautók árnyoldala

Az okosautók árnyoldala

Az okosautók árnyoldala

gyártás

1 perc

Szinte minden rendelkezésre áll már az intelligens járművek tömeggyártásához, de az összekapcsolódásból adódó biztonsági kockázatok még mindig megoldásra várnak.

Izgalmas egy olyan világ képét előidézni, ahol a felhasználó már minden eszközt képes az okostelefonjáról vagy egy kis kütyüről vezérelni. Az viszont árnyalja a jövőbeli lehetőségeket, hogy a biztonsági intézkedések hol és milyen súllyal kapnak helyet az összetett Dolgok Internetében (Internet of Things, IoT). Különösen az autóipar tekintetében komoly kérdés ez, ahol kiemelt hangsúlyt kapnak a biztonsági szempontok. 

Az autók biztonságának védelmezői

A vállalatokat a minél magasabb profit ösztönzi, és sokszor csak akkor foglalkoznak a védelemhez kapcsolódó kérdésekkel, ha emiatt a kormányzati szervek vagy az ügyfelek nyomás alá helyezik őket. Az okosautók bizony veszélyeket is hordoznak, érdemes hát elgondolkozni, milyen kockázatokkal jár majd, ha egyre több helyen felbukkannak az utakon az önjáró kocsik is.

Mindez nem is olyan távoli dolog, hiszen manapság már egyre több gyártó tesztel különböző modelleket, számos ország pedig már a törvényi rendelkezéseket készíti elő. A fizikai biztonság erősítésére ösztönözheti a nagy gyártókat, hogy vannak rá példák, amikor az amerikai kormány sem tudta biztonságban tartani az állampolgárok személyes adatait. Ezek után jogosan felmerülhet a kérdés, hogy mire lesznek képesek az autógyártók.

Természetesen a felvetések egyelőre csak feltételezhető dilemmák, nem tudhatjuk, hogyan idomul majd a világunk az IoT-megoldásokkal teli jövőhöz. Az azonban bizonyos, hogy a Dolgok Internete marad, sőt dinamikusan fejlődik, az önjáró autók pedig hamarosan hozzátartoznak majd a megszokott utcaképhez. A technológia már készen áll ezen eszközök létrehozására, a biztonság pedig a fejlesztőkön és feltalálókon múlik – összegezte az IoT Now hírportál.