Drónok harca: piaci érdekek vs. biztonsági kockázatok

Drónok harca: piaci érdekek vs. biztonsági kockázatok

Drónok harca: piaci érdekek vs. biztonsági kockázatok

biztonság

2 perc

Az Egyesült Államokban továbbra is gőzerővel dolgoznak a jogalkotók azon, hogy olyan egységes biztonsági irányelveket jelöljenek ki, amelyek világosan szabályozzák a drónok használatát.

A Szövetségi Légiközlekedési Hivatal (FAA) éppen múlt hónapban tette közé javaslatát, hogy hozzanak létre egy négy kategóriából álló besorolási rendszert, amely pontosan előírná, hogy a különféle osztályokba tartozó repülő szerkezeteket miként lehet használni emberek jelenlétében. Az FAA tavaly novemberben külön munkacsoportot is felállított, amelynek tagjai kiemelt figyelmet szentelnek a kérdéskörnek, valamint a drónok kötelező regisztrációjának.

A balesetek következtében szükségessé vált biztonsági intézkedéseken túl vannak egyéb tényezők is, amelyeket figyelembe kell venni; nem utolsósorban például azt, milyen hatása lesz a drónoknak az emberek magánéletére. Mivel ezek valójában kamerával ellátott miniatűr repülőgépek, ezért a technológia elterjedésével és felvirágzásával párhuzamosan egyre erősödnek az aggodalmak és negatív felhangok.

Tavaly februárban Barack Obama amerikai elnök felkérte a távközlési politika, ezen belül a gazdasági és műszaki fejlesztések terén irányadó tanácsadó szervet, a Nemzeti Távközlési és Információs Hivatalt (NTIA) arra, hogy hozza össze az iparági szereplőket. Az egyeztetések célja, hogy a résztvevők együttesen kidolgozzanak egy bevált gyakorlatot arról, hogy miként lehet választ adni a személyiségi jogokkal, az átláthatósággal és a felelősségre vonással kapcsolatos kételyekre és aggályokra a drónok használatánál.

A jogalkotóknak különösen nehéz dolguk van: egyensúlyozniuk kell a felmerült kockázatok és a kereskedelmi érdekek közt, hiszen a drónokat olyan iparágakban is bevezetnék, mint a szállítmányozás. Emellett a piacnak még sok olyan szeglete létezik, ahol eddig még csak elvétve jelentek meg a repülő szerkezetek, például a földeken történő gazdálkodástól kezdve a távolról történő megfigyelésig. Ezek a fejlesztési területek kulcsfontosságúak lehetnek a következő években a törvényi keretek kialakításánál.

A cikk folytatásáért kattintson ide!

Forrás: Techcrunch