Bostonba érkeznek az önjáró autók

Bostonba érkeznek az önjáró autók

Bostonba érkeznek az önjáró autók

autó

4 perc

A nuTonomy már jó ideje tart próbaüzemet Szingapúr utcáin, de most aláírtak egy szerződést a bostoni vezetéssel is, mely szerint a város egyik ipari parkjában tesztelhetik önvezető járműveiket.

A cég egyelőre nem rendelkezik teljesen saját modellel, hanem egy felújított Renault Zoe elektromos autó rendszerét alakították át, hogy képes legyen az autonóm vezérlésre. A teszt helyszínéül szolgáló ipari park ideális terep lehet a kísérletezésre: az utak hivatalosan közutak, és van személyautó-, teherautó- és biciklis forgalom is, ám mégis elég kívül esik a város belső területeitől, hogy ne fordulhassanak elő túl nagy problémák.

Sofőr nélkül az utakon – Erre tartanak a jövő autói

Érdekesség, hogy a vállalat gyakorlatilag „hazajött”, hiszen 2013-ban a nuTonomy épp a közeli MIT hallgatóiból állt össze. A bostoni tesztkörök jó alkalmat adhatnak arra, hogy a rendszer megtanulja a helyi közlekedési jelzéseket és szokásokat, de emellett nagy figyelmet kap a szingapúri terjeszkedés folytatása is. A tervek szerint 12 autót szeretnének forgalomba állítani év végéig, 2018-ra pedig egy egész flottát üzemeltetnének.

A társaság már korábban partneri kapcsolatba lépett a délkelet-ázsiai Ubernek számító Grabbel, így a tesztben részt vevő járművekkel bármikor összefuthatnak a szolgáltatás használói. Míg a bostoni próbautak során a volán mögött kell ülnie egy mérnöknek, aki felügyeli az utat, Szingapúrban erre nem lesz szükség, ahogy ez a korábbi videó is mutatja:

Valószínűleg valamilyen hasonló együttműködés keretein belül szeretnék lefolytatni a bostoni tesztkört is, azonban itt abba a problémába is ütközhetnek, hogy nincs olyan utazásmegosztó szolgáltatás a városban, amely ne kezdte volna el a saját sofőr nélküli technológiával való kísérletezést.

Marty Walsh, Boston polgármestere fontos lépésnek nevezte a megállapodást, és azt ígérte, a városvezetés törekedni fog arra, hogy az autonóm közlekedés a későbbiekben is szolgálja a helyi lakosokat.

A keleti parti főváros ezzel a terjeszkedéssel felkerült azon települések listájára, ahol már elindult valamilyen önvezető technológia tesztelése. Mountain View-ben, Austin-ban és Kirklandben a Google már évek óta jelen van, az Uber Pittsburgh-ben kísérletezik, Arizonában pedig mind a két vállalat megjelent a saját fejlesztéseivel, ezek mellett pedig önjáró transzferbuszok üzemelnek Washington DC-ben és a kaliforniai Santa Clarában is.

Forrás: The Verge