Ezek a dolgok segíthetnek, ha elveszítettük a munkánkat

Kapcsolódó cikkek

Ezek a dolgok segíthetnek, ha elveszítettük a munkánkat

Ezek a dolgok segíthetnek, ha elveszítettük a munkánkat

Üzleti Hírek

2 perc

A legtöbbünkkel korábban már legalább egyszer garantáltan előfordult az, hogy valamilyen oknál fogva - létszámleépítés, munkahely megszűnése - elveszítettük az állásunkat, amelynek köszönhetően hatalmába kerített minket a kilátástalanság, a bizonytalanság és az aggodalom.

Tudjuk, közhelynek hangzik, de mégis nagy igazság: minden vég egy új kezdetet jelent. Ilyen esetben tehát nem szabad engednünk a fentebb is említett érzéseknek, hanem a kezünkbe kell vennünk a sorsunkat, és új állás után néznünk.

Mielőtt azonban ebbe belevágnánk, adjunk magunknak időt a gyászra! A munkahely elvesztése ugyanis épp olyan, mint bármilyen más veszteség, idő kell a feldolgozásához. Ezért az első két hetet érdemesebb inkább pihenéssel tölteni. 

De mindeközben azért szenteljünk némi időt az elmélkedésre és a különböző útmutatók olvasgatására is, hogy javíthassunk az álláskeresési technikánkon! Hasznos tippek a miskolci elhelyezkedéshez például itt érhetőek el.

Gondoljuk át nyugodtan a helyzetünket!

Egy negyedóra csend sokszor többet jelent, mint gondolnánk. Vonuljunk el tehát egy kicsit a világ elől, hogy nyugodt körülmények között átértékelhessük a helyzetünket, és megértsük, miért is történt velünk, az ami.

Ki tudja, lehet, hogy ennek köszönhetően kiderül, hogy a korábbi munkánkat már nem is szerettük igazán, és teljesen más terveink vannak a jövőre nézve. Ez pedig segíthet abban, hogy sokkal céltudatosabban vágjunk bele majd az álláskeresésbe, és gyorsabban bukkanjunk rá a vágyott pozícióra.

Használjuk ki ezt a holtidőt a készségfejlesztésre!

Bár ez egy anyagilag és szellemileg is megterhelő időszak, de ha kihasználjuk ezt az időintervallumot nyelvtanulásra, egy kiegészítő tanfolyam elvégzésére vagy szakmai továbbképzésre, akkor akár olyan pozíciókat is nyugodtan megpályázhatunk, amelyekre korábban nem igazán éreztük magunkat kompetensnek.

Fontos, hogy ne hagyjuk el magunkat. Az első egy-két hetet nyugodtan fordíthatjuk a pihenésre, és feltöltődésre, de utána érdemes programokat szervezni magunknak. Lényeges, hogy rendszeresen eljárjunk otthonról, találkozzunk a rokonainkkal, ismerőseinkkel, barátainkkal.

Végül készüljünk fel arra, hogy el kell vállalnunk egy átmeneti munkát!

A szolgáltatókat nem érdekli az, hogy mi éppen min megyünk keresztül, a sárga csekkek ugyanúgy jönni fognak, amelyek befizetéséhez szükséges anyagi forrásokat előfordulhat, hogy átmeneti munka elvállalásával kell majd megteremtenünk. 

Érdemes tehát lenyelni a békát, és beérni azzal a pozícióval vagy fizetéssel, amit erre az átmeneti időszakra tudtunk találni. Közben pedig teljes erőbedobással koncentrálhatunk az álláskeresésre, ami lehet, hogy nem egyszerre, de egy kis idő múlva biztosan meghozza a gyümölcsét.