Mi hiányzik az Apple okosórájából?

Mi hiányzik az Apple okosórájából?

Mi hiányzik az Apple okosórájából?

szórakozás

2 perc

A The Guardian egyik újságírója hosszú idő után megválik az Apple Watch-tól – és azt is elárulja, miért.

Alex Hern kilenc hónapig viselte az átszámítva körülbelül 190 ezer forintos, 38 milliméter átmérőjű, zafírüveges órát, májusban viszont végleg levette a csuklójáról. Persze sokszor le kellett vennie (a pontosság kedvéért minden este), hogy feltöltse, de egy nap úgy döntött, hogy nem is veszi vissza többet.

Egynapos akkumulátor

Az Apple Watch a legkapósabb okosóra

Mielőtt az Apple okosórája megjelent volna, sokan azt gondolták, a legnagyobb probléma a készülékkel a rövid üzemidő lesz. Amikor a piaci bevezetés előtti hetekben arról volt szó, hogy naponta tölteni kell, sokan kételkedtek abban, hogy egyáltalán megéri-e így is az eszköz.

Az újságíró szerint végül azonban ez a várt hiányosság egyáltalán nem tűnt fel, hiszen ki az, akinek éjszaka szüksége lenne a karórájára. Szokássá vált számára, hogy lefekvés előtt felrakja töltőre a készüléket, reggel pedig visszavegye, napközben pedig sosem fordult elő vele olyan, hogy lemerült volna az időmérő – ellentétben például a mobiljával.

A funkciók hiánya

Ahogy a brit The Guardian oldalán kifejtette: az aksi talán azért is bírta egész nap, mert nem igazán használta a karórát. Meg tudta persze nézni, mennyi az idő, a harmadik féltől származó appok közül pedig volt egy különösen kedvelt időjárás-előrejelző szolgáltatás, amely segítségével egy pillantással látta, milyen idő lesz aznap, de ezt nagyjából csak reggel, munkába indulás előtt használta.

Ezen kívül az apró kijelző eltántorította attól, hogy bármilyen komolyabb alkalmazást elindítson. Szerinte nehézkes a kis képernyőn eltalálni az ikonokat, ez nemcsak megnehezíti az appok megnyitását, de például ellehetetlenít olyan dolgokat is, mint a gépelés.

Hern hozzátette, hogy a Google, a Microsoft vagy az Amazon már jó ideje dolgozik olyan virtuális személyi asszisztenseken, amelyek hangvezérléssel képesek megnyitni szoftvereket, és végrehajtani különböző feladatokat.

Érdekesség, hogy a három vállalat később kezdett el ezeken dolgozni, mint az Apple a Siri-n. Azonban véleménye szerint a Siri egész egyszerűen nem képes olyan jól felismerni a parancsokat, nem képes olyan jó interakcióra, mint a többi megoldás. Felhasználóként az újságíró kiemelte, hogyha ez a funkció gördülékenyebben működne, talán tovább használná az órát.

Megoldás probléma nélkül

Alex Hern úgy véli, általánosságban az okosórák valójában probléma nélküli megoldások: nem létezett valós fogyasztói igény, amelyet kielégíthettek volna. A mobiltelefonok elterjedése óta a hagyományos karórák is inkább csak dekoratív kiegészítőként, semmint használati tárgyként működnek. Szerinte a csatlakoztatott időmérők gyakorlatilag csak a gyártók bevételi réseit voltak hivatottak betömni, amelyek az okostelefonok eladási számainak csökkenéséből következtek.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy temetni kellene az intelligens órákat, csupán annyit, hogy még hosszú fejlődési út van előttük. Ahogy a mobiltelefon is átalakult egyszerű kommunikációs eszközből komplett zsebszámítógéppé, a karórák esetében is meg kell találni azokat a további felhasználási területeket, amelyek megerősítenék az okosmodellek szerepét.