Kanadából érkezik a régóta várt légdeszka

Kanadából érkezik a régóta várt légdeszka

Kanadából érkezik a régóta várt légdeszka

szórakozás

2 perc

Most, hogy elértük a Vissza a jövőbe távoli jövőjét, már mindenki szeretné végre használatba venni a légdeszkáit. Eddig azonban erre csak kevésbé sikeres próbálkozásokat láthattunk, egyetlen kanadai feltalálót leszámítva.

Catalin Alexandru Duru édesapjától leste el a villamosmérnöki munkát, és azóta is hivatásosan és hobbi szinten is ezzel foglalkozik. Májusban megdöntötte a leghosszabb légdeszkás repülés világrekordját közel 300 méterrel, most pedig máris az új prototípuson dolgozik.

Dróndeszka

A találmánya ránézésre inkább hasonlít egy drónhoz, mint egy gördeszkához. Ahhoz, hogy egy felnőtt testsúlyát képesek legyenek felemelni, nyolc propellernek kell együtt dolgoznia, így egyelőre még távol vagyunk a vékony, mágneseken repülő eszköztől.

Duru azonban kényelmesen tudja irányítani. Sok vezérlésre nincs szüksége, egyetlen „gázpedált” tart a kezében, az a repülés irányát a lábfejei döntésével tudja befolyásolni. A deszka azonban komoly súlykorlátokkal rendelkezik, és valószínűleg rengeteg gyakorlatot igényel, úgyhogy még messze vagyunk az univerzális használattól.

A propellerek elektromos áram segítségével pörögnek, és összesen nagyjából másfél-két percet bírnak, mire teljesen lemerítik a nyolc különálló lítium-ionos akkumulátort.

A jövőre még várni kell

A sikeres első repülés után Duru megalapította az Omni Hoverboards cégét, és azóta komolyabban, több fejlesztővel együtt dolgozik az egyelőre nagy titkolózással rejtegetett második változat prototípusán.

Ránézésre persze távol áll még a világ attól a jövőképtől, amit Zemeckis klasszikusa ’89-ben elképzelt, de biztos, hogy közelebb léptünk hozzá. A Lexus által bemutatott, igazából síneken közlekedő mágneses változat kevésbé állt közel az igazi repüléshez, mint a kanadai feltaláló óriás drónja.

Forrás: CBC News