Okosbagoly színesítheti a videokonferenciákat

Kapcsolódó cikkek

Okosbagoly színesítheti a videokonferenciákat

Okosbagoly színesítheti a videokonferenciákat

még több IoT

4 perc

A Meeting Owl bagoly formájú eszköz segítségével sokkal könnyebbé válhat a videokonferenciák levezénylése.

Az asztal közepére helyezett madár belsejében 360 fokos kamera és mikrofon is található, így panorámanézetben is megjeleníti a konferenciatermet. A szerkezet képes azt is felismerni, hogy honnan érkezik épp a hang, és a megszólaló képét külön kiemelni a széles panorámanézetből. Sőt, a gépi tanulási mechanizmusnak köszönhetően nem csupán a beszélő felet azonosítja, hanem azt is felismeri, ha éppen ketten folytatnak párbeszédet egymással, így akár két vagy három embert is kiemelhet a képernyő alján.

Bár a termék ára igencsak borsos (799 dollárba, azaz nagyjából 207 ezer forintba kerül), nagy hasznát lehet venni a manapság oly népszerű és praktikus videokonferenciákon.

Mark Schnittman, az Owl Labs társalapítója és a termék ötletgazdája szerint a bagoly tökéletesen alkalmas arra, hogy egyszerre rendező és szerkesztő is legyen. A készüléket képes kitalálni, hogy hol tartózkodnak éppen a tárgyaló felek, kik a legalkalmasabbak az adott pillanatban a beszélgetés folytatására, és hogy miként lehet őket a lehető legjobb nézőpontból megjeleníteni a többiek számára.

A tervező kiemelte, hogy az éppen beszélő fél felismerése az úgynevezett statikus sugárelemzés technológia elvén működik. Olyan módszerről van szó, amely képes meghatározni a legmagasabb energiakoncentrációt az adott hangminta esetén. Ez és még sok más technológia az egymáshoz történő csatlakozás révén, illetve a képkockaelemzésnek köszönhetően segít meghatározni, hogy hol tartózkodnak a tárgyaló felek, de azt is beállítja, hogy milyen széles látómezőre van szükség a közvetítésnél.

A Meeting Owl képes összegyűjteni a szenzorok adatait és a mesterséges intelligenciának köszönhetően meghatározza, hogy ki jelenjen meg a képernyőn. Ha a beszélő felek helyzetet változtatnak a szobában, akkor a kamera képes dinamikusan követni mindenkit, így nézőként olyan érzés, mintha külön operatőr vezérelné a kamerát és követné a beszélgetés folyamát.

A megoldás nagy előnye, hogy a konferencia előtt sincs szükség külön beállításokra, a beszélgetés közben sem kell semmit nyomkodni vagy az okostelefonon keresztül irányítani a berendezést. A fejlesztésnek köszönhetően a meetingen résztvevők minden további nélkül koncentrálhatnak magára a tárgyalásra, a saját és a többiek mondandójára. A megbeszélésre távolról csatlakozók pedig úgy érezhetik ténylegesen részesei a csapatnak, és zökkenőmentesen vehetnek részt a közös munkában.

Forrás: VentureBeat