Az okoskulacsok buktatói

Az okoskulacsok buktatói

Az okoskulacsok buktatói

még több IoT

2 perc

A különleges vizespalackok gyakran ígérnek többet, mint amennyit teljesíteni tudnak, így érdemes jól körülnézni, hogy melyik újdonságba érdemes „beruházni”.

Cikkünk első részében megvizsgáltuk az okosvizespalackok használatának elméleti előnyeit, és kitértünk a USA Today újságírója által végzett teszt eredményére. Most következzen további három darab, melyek közül az egyik modern technológia nélkül is tudja azt a teljesítményt nyújtani, melyet a másik kettő digitális okosságokkal is nehezen.

A Thermos esetében a kulacs tetején elhelyezett tárcsával mérhető, hogy hány palack vizet ivott meg aznap a tulajdonosa. Oda kell figyelni természetesen, hogy reflexszerűvé váljon a mozdulat, de elég minden elfogyasztott palack után egyet fordítani a tárcsán, nap végén pedig leolvasni a számot.

Azért a víz az úr – Hidratáljon okosan!

Samantha Gordon, a tesztelést végző újságíró elmondása szerint különösen jó választás ez a palack azok számára, akik már valamilyen meglévő alkalmazás segítségével követik nyomon napi mozgásukat vagy kalóriabevitelüket. A különböző szenzoros okosmodellek ugyanis legtöbbször saját alkalmazáson belül mérik a fogyasztott vízmennyiséget, melyet manuálisan át kell vezetni a felhasználó által preferált alkalmazásba. 

Az összesen tíz dollárba kerülő Thermos esetében ezzel szemben elég esténként felszorozni 0,7 literrel a tárcsáról olvasható számot, így a legtöbb esetben sokkal kevesebb munkával jár a használata, mint a jelentősen drágább digitális változatoké. Arról nem is beszélve, hogy a teljesen analóg megoldásnak köszönhetően ez a kulacs még mosogatógépben is tisztítható.

A H2OPal csupán fél liter vizet tud tárolni, és már a kivitelezése sem nyerte el a tesztelő tetszését, ugyanis a palack keskeny szája miatt az egész belső rész nehezen tisztítható, az eltávolítható gumipántok funkcióját pedig értelmetlennek találta.

Ráadásul a kapcsolódó applikáció telepítése is nehézkesen ment, és a telefonnal történő párosítás sem működött zökkenőmentesen. Továbbá a hathónapos töltést bíró, mágneses aljzatra rögzített akkumulátor könnyen lejött a kulacsról, így nem épp a legideálisabb választás, ha valaki a táskájában szeretné magával hordani. A beállítások elvégzése után viszont sokkal könnyebben működött az applikáció, mely – az Ozmo-tól eltérően – például külön értesítésekkel emlékeztet a vízivásra.

A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy az újságíró mindegyik darabon töréstesztet is végzett, az üvegből készült H2OPal pedig az első elejtésnél széttört – egy 100 dolláros darabtól érthetően többet várnak a vásárlók.

PYRUS a maga 32 dolláros árával olcsónak éppen nem mondható, ugyanakkor a beépített figyelmeztető rendszer ígéretesnek tűnt. A teszt szerint a valóság azonban igen kiábrándító volt: valószínűleg szállítási problémák miatt az üveg kívül-belül szennyezetten érkezett, és a benne tárolt víznek még két alapos kézi mosogatás után is furcsa íze volt.

A három deciliteres tárolókapacitás nagyon csekély, a kilenc külön beállítható figyelmeztetés használata is nehezen értelmezhető, ráadásul némítás nélkül ezeknek ébresztéshez hasonló hangja volt. Ráadásul az sem volt egyértelmű, hogy egyáltalán hogyan lehet kikapcsolni a hangjelzést – összegezte a felmérés.