Ismét kötelező a drónok regisztrációja a tengerentúlon

Kapcsolódó cikkek

Ismét kötelező a drónok regisztrációja a tengerentúlon

Ismét kötelező a drónok regisztrációja a tengerentúlon

közszolgáltatás

1 perc

Hosszú huzavona után tisztázódni látszik a regisztráció kérdése az Egyesült Államokban, miután egy nemrégiben aláírt törvény egyértelművé tette, melyik hatóság hatáskörébe tartoznak ezek a repülő szerkezetek.

Az Egyesült Államok Légügyi Hatósága (FAA) 2015-ben hozott szabályozása szerint minden 250 grammnál nehezebb távirányítható repülő szerkezetet kötelező regisztrálnia a felhasználónak. A lépésnek köszönhetően úgy tűnt, elindul a drónok átfogó szabályozása, tekintve hogy a legnagyobb iparági szereplők, a DJI, a Google és az Apple is kiállt a hatóság mellett, mondván az ilyen intézkedések mindenképpen segítik a technológia terjedését.

Kötelező drónregisztráció jöhet a briteknél

A szabályozást azonban kifogásolták azok, akik éveken át biztonságosan használhatták az autonóm repülésre nem képes, rádióvezérlésű játékrepülőiket. Egyik érintett felhasználó a szövetségi bírósághoz fordult, hiszen a kongresszus egy korábbi intézkedése egyértelművé tette, hogy az FAA nem jogosult döntést hozni a játékrepülők kérdésében. Ennek értelmében a bíróság tavaly májusban visszavonta a regisztrációs kötelezettséget.

Idén azonban az elnök elé került egy alapvetően hadügyi törvénytervezet, melynek egyik részlete egyértelműen rögzíti, hogy minden pilóta nélküli repülő szerkezet szabályozása az FAA jogkörébe tartozik. Tekintve, hogy Donald Trump elnök aláírásával törvényi szintre emelte a tervezetet, ismét életbe lép a hatóság által kezdeményezett regisztráció.

Az iparág egyik legnagyobb szakmai csoportosulása, az Association for Unmanned Vehicle Systems International (AUVSI) azonnal el is fogadta a hivatal szabályozását. Brian Wynnie, a szervezet elnök-vezérigazgatója szerint most, hogy tisztázódott, ki felelős döntést hozni a drónszabályozás kérdéseiben, végre számos út megnyílhat az automata repülők előtt, legyen szó akár a magasabb légköri útvonalakról, akár a szállítmányozásról.

Forrás: The Verge