Hogyan lesznek a szupertelefonnak érzékszervei?

Hogyan lesznek a szupertelefonnak érzékszervei?

Hogyan lesznek a szupertelefonnak érzékszervei?

gyártás

1 perc

A Huawei várakozásai szerint a következő generációs mobiltelefon már öt év múlva megjelenik.

„Az intelligens eszközök – részben az élővilágban megtalálható példák utánzásával – képessé teszik az emberiséget arra, hogy alakítsák a világot. A repülőgépek például a madarakat másolják, a hajók a halakat. Vannak kamerák, amelyek a szem, és robotkarok, amelyek a kéz működését imitálják. Hogy a jövő szupertelefonja milyen formában jön létre, ez egy olyan kérdés, amely mindannyiunk képzeletét beindítja” – véli Richard Yu, a Huawei fogyasztói üzletágának globális vezetője.

Az érzékszervek nyomában

A szenzorok, a tárgyfelismerő technológiák és a 3D-szkennelés fejlődésével a szupertelefon képes lesz egyre pontosabb percepciókat alkotni az emberekről, tárgyakról és környezetükről, így megteremthet egy olyan virtuális valóságot, amely akár a fizikai világ tükörképe is lehetne.

2020-ra lesz szupertelefonunk

Már most is számos szenzortechnológia hasonlóan működik, mint az ember és az állatok érzékelése. A jövőben az érzékelők képesek lesznek ízeket megkülönböztetni, a mesterséges intelligenciával összekötött hangérzékelők be tudják azonosítani a hangok forrását és távolságát. Sőt, a Huawei hordozható eszközei már most is számos olyan szenzorral vannak felszerelve, amelyek figyelik és pontosan rögzítik viselője státuszát, és képesek megkülönböztetni, hogy az illető éppen alszik, fut vagy túrázik. 

Richard Yu szerint a jövőben egyre több speciális érzékelőt fognak kifejleszteni, és ezen szenzorok szupermobilokba való építése vagy szinkronizálása lesz a következő lépés a virtuális valóság felé. 

Például a vércukorszintet és a vérnyomást érzékelő szenzorok sokat segíthetnek a pácienseknek és az orvosoknak. A levegő-minőségmérő és földrajzi helymeghatározó használata pedig a térképek helyébe léphet.