Megéri-e egy belépő szintű gamer laptop az árát?

Kapcsolódó cikkek

Megéri-e egy belépő szintű gamer laptop az árát?

Megéri-e egy belépő szintű gamer laptop az árát?

Üzleti Hírek

2 perc

A casual játékok egy jobb középkategóriás otthoni laptopon is futnak, de az AAA játékok erőforrásigénye rendkívül magas, ezért speciális gépeket igényel. De honnan tudhatod, hogy megéri-e belépő szintű gamer laptopot venni?

A kérdésre nem lehet egyszerű választ adni, ugyanis több tényező függvénye, de annyit elmondhatunk, hogy mindenképpen megéri kedvező árú, belépő szintű gamer laptopot venni, ha pénzt próbálsz spórolni, és reálisan látod, hogy mit kaphatsz ebben az árkategóriában. Arra készülj fel, hogy biztosan kell majd kompromisszumokat kötni a költségvetéseddel kapcsolatban, attól függően, hogy milyen játékokkal tervezel játszani. A HP, a Dell és az Acer is kínál gamer gépeket, érdemes megnézni egy-két összehasonlítást, hogy lásd a különbségeket. 

Nem mindenkinek való a gamer laptop?

Gamer gépet akkor is beszerezhetsz, ha nagy teljesítményre és jó grafikus kártyára vágysz, például videószerkesztéshez, de alapvetően ezek arra vannak felkészítve - kialakítás, portok, hűtés -, hogy játssz rajtuk. 

Nincs mit szépíteni ezen, a játékra szánt notik drágábbak, mint a hagyományos laptopok, ráadásul van néhány hátrányuk is, amelyekkel jó, ha tisztában vagy, mielőtt beszerzel egyet. Nagyobb súlyuk okán kevésbé hordozhatóak, továbbá rövid akkumulátor-üzemidővel rendelkeznek a nagy teljesítményű komponensek és a speciális hűtési megoldások miatt.

Teljesítmény szempontjából egy jó játékos laptop esetében körülbelül 5 év élettartamra számíthatsz, a GPU befolyásolja leginkább. A legtöbb gamer notebook hardvere nem fejleszthető.

PC, konzol vagy gamer laptop?

Az igazán kemény játékosok a PC-kre és konzolokra esküsznek, sőt sokan saját maguk rakják össze a játékgépüket, de a gamer laptopoknak is megvan a létjogosultsága, hiszen nem köt röghöz, így ha elutazol valahova, magaddal viheted, így a játékról akkor sem kell lemondanod. 

A technológia adott, hogy egy notin is a legjobb formádat hozhasd kedvenc játékodban. A 3A-s játékok izzasztják meg igazán a laptopokat, a régebbi vagy casual játékok a belépő szintű vagy a középkategóriás gépeken is elmennek. Ha karácsonyra keresel ajándékot, ezzel mindenképp jó, ha tisztában vagy. 

Miben kell kompromisszumot kötni?

A gamer notik esetében a GPU, vagyis a grafikus megjelenítő a legfőbb szempont. Ahhoz, hogy egy játék futtatása élmény legyen, használni tudd az effekteket, megfelelő részletességgel jelenítse meg, legalább 4 GB kell, de a legjobb beállítások 6-8 GB-ot igényelnek, viszont ehhez mélyen a zsebedbe kell nyúlni.

A processzor esetében, akár Intel, akár Ryzen, a 7-es szériától felfelé gond nélkül játszhatsz. RAM-ból 16 GB kell az élvezetes játékhoz. A gyorsasághoz természetesen SSD, a játék telepítéséhez min. 500 GB HDD fog kelleni. 

A kisebb kijelző akkor lehet elég, ha mindenképp monitorhoz csatlakoztatod, egyébként minél nagyobb, annál jobb, és ugyanakkor nehezebb, így a hordozhatóságnak lőttek. 

Egy belépő szintű gamer laptop is szép ajándék lesz a karácsonyfa alatt, ha képes megadni azt a játékélményt, amire a megajándékozott vágyik.