M2M-mel tökéletesíthető a golftudás

M2M-mel tökéletesíthető a golftudás

M2M-mel tökéletesíthető a golftudás

IoT Podcast

20 perc

Az élsport több ágában is jelen van már az M2M-alapú – Machine-to-Machine – technológia, nincs ez másképp a golfnál sem. A mozdulatelemző rendszereknek köszönhetően a játékosok például messzebbre üthetik a labdákat, mint valaha.

A teljes adást itt hallgathatja meg:

Az M2M Zóna rádióműsor vendége: Popovits Barnabás profi golfozó és edző, aki arról mesélt, hogy milyen okosmegoldások érhetőek el a profik szintjén és az amatőrök számára.

A sportágban a leggyakrabban használt rendszer a Trackman. Ez egy nagyobb táblagép méretű eszköz, melyet az ütés előtt a versenyző mögé kell helyezni. A készülék radarral és kamerával egyszerre rögzíti a mozdulatot, és pontos adatokat mutat az ütő, illetve a labda sebességéről, ívéről és röppályájáról.

Ennek segítségével a verseny után elemezhetővé válnak a mozdulatok, átláthatóbb, hogy milyen területen kell fejlesztenie magát a sportolónak. Önmagában is használható az eszköz, de kiegészítheti egy profi edző munkáját is, aki ez alapján konkrétabb tanácsokkal láthatja el a játékost.

Gyorsabb fejlődés

Popovits Barnabás szerint a Trackman és a hasonló rendszerek több területen is hatnak a sportágra. Számos tényező, amelyet korábban nem tudtak pontosan mérni a mechanikus mozdulatokkal kapcsolatban, ma már nyomon követhetővé vált. Ennek köszönhetően a mai versenyzők jobb eredményeket érhetnek el, mint a 20-30 évvel ezelőtti élmezőny.

A versenyzők egyre fiatalabb korban kerülnek be a legnagyobb kupákba, aki ugyanis hamar elkezd professzionális módon foglalkozni a sportággal, egy jó edző és a technológia vívmányai segítségével hamarabb a legjobbak közé küzdheti magát.

Látványosabb közvetítések

A modern módszerekkel mért értékeknek nagy hasznát veszik a tévécsatornák is. Ezek segítségével olyan grafikonok, ábrák készíthetők, amelyek kiegészítik az egyszerű kamerás felvételeket, valamint korábban nem ismert számadatokkal is informatívabbá tehető a közvetítés.

A már említett fejlesztéseken kívül külön – okostelefonra, okosórákra készült – alkalmazásokat is fejleszthetnek a versenyszervezők. Ezekkel az eszközökkel is nyomon követhető, hogy hol tartanak épp a játékosok, milyen távolságra van tőlük a következő lyuk vagy az újabb akadály.

A teljes műsort itt hallgathatja meg: