Pörögnek a fejlesztések – az IoT és a M2M az élvonalban

Pörögnek a fejlesztések – az IoT és a M2M az élvonalban

Pörögnek a fejlesztések – az IoT és a M2M az élvonalban

gyártás

2 perc

Az internetre csatlakoztatott készülékek, tárgyak számának látványos növekedését jósolják a különböző elemzések, nincs ez máshogy a 451 Mobility Research felmérésében sem.

A piackutatás azt vizsgálta, hogy miként változhat az IoT (Internet of Things) és az M2M (Machine-to-Machine) helyzete 2014 és 2019 között. A tanulmányból az is kiderül, hogy mi a hajtóereje a sokak által megjósolt növekedésnek.

A 451 Mobility Research előrejelzése alapján 2019-re akár 908 millióra is emelkedhet a csatlakoztatott (connected) eszközök száma a tavalyi 252 millióról.

Kulcstényezők

– A különböző hardverek és a sávszélesség ára olyan jelentősen csökkent, hogy egyre több cég számára kifizetődő, ha él az okostechnológia nyújtotta lehetőségekkel, és az interneten keresztül (is) automatizálja a gyártási, értékesítési, szállítási vagy más munkafolyamatokat.

– Big Data: a felhőalapú hálózatokat és megoldásokat, illetve a szakembereket és felhasználókat összekötő szoftverek egyre könnyebbé teszik, hogy a vállalatok tömegesen gyűjtsenek adatokat a termelésről vagy a szolgáltatásaikról. Ma ezt sokkal nagyobb méretekben megtehetik, mint ahogy az korábban lehetséges volt.

– Végül az M2M/IoT-megoldások körüli lelkesedés és médiavisszhang is növelik a technológia népszerűségét, így nemcsak a fogyasztók vásárolnak egyre szívesebben ilyen eszközöket, de a cégvezetők is észreveszik az előnyöket – akár új termékekről vagy belső vállalati felhasználásról legyen szó.

Viselhető technológia

A piackutató cég egy másik jelentéséből az is kiderül, hogy a vállalkozások egyre nyitottabbak a különböző viselhető technológiák iránt, mind hardveres szinten (új eszközök), mind pedig szoftveresen (alkalmazások). 

Trendi technológia: mit tudnak a viselhető eszközök?

Az amerikai IT-döntéshozók 39 százaléka a következő hat hónapon belül, 24 százaléka pedig egy éven belül tervezi, hogy ilyen típusú megoldásokat vezet be. Érdekesség, hogy a megkérdezett döntéshozók több mint nyolcvan százaléka nyilatkozott úgy, hogy a viselhető technológia házon belüli alkalmazása az okosórákhoz kapcsolódhat.

Ryan Martin, a 451 Mobility Research elemzője kiemelte: az Apple Watch megjelenésének köszönhető a nagy érdeklődés. Szerinte a cégek számára most nem az a kérdés, hogy mikor érhet véget a fellendülés, hanem sokkal inkább az a lényeges, hogy hol és mikor kapcsolódhatnak be a felfelé ívelő trendbe.

A viselhető eszközök (wearables) a jövőben fontos kezelőfelületekké válhatnak, de akár a legfontosabb szegmens is lehet a Dolgok Internete területén. A hétköznapi, személyes felhasználáson túl az elemzés azt is kilátásba helyezi, hogy az ipari folyamatok során – Industrial Internet of Things (IIoT) – is egyre gyakoribb lehet a viselhető technológia alkalmazása.

Forrás: M2M World News