Labdába rúghatnak a kis cégek is?

Labdába rúghatnak a kis cégek is?

Labdába rúghatnak a kis cégek is?

gyártás

2 perc

Egyelőre perifériára szorul a Dolgok Internete a kis- és középvállalatok vezetőinél, amikor a cégük stratégiáját és jövőbeli terveit igyekeztek felvázolni.

Tekintve, hogy például a DropCam megdöbbentő összeget, 30 millió dollárt, a SmartThings pedig 12,5 millió dollárt fordított arra, hogy elindítsa az üzletét. Az IoT-ra épülő platformok vagy intelligens termékek fejlesztésével járó költségek ugyanis eleve kizárják a versenyből a kisebb gyártókat.

Ha csupán az egészen egyszerű IoT-elemeket építik bele új modelljeikbe, az is egyrészt komoly műszaki előkészítést, valamint az informatikai részleg hozzájárulását igényli, például abból adódóan, hogy az ügyfélszolgálat színvonala ne essen vissza. Ennek eredményeként eddig jórészt csak a rendkívül stabil alapokra épülő cégek tudták felvenni a kesztyűt a konkurenciával. 

Nyitna a Dolgok Internete felé? Tippek cégeknek

Napjainkban úgy tűnhet, hogy a Dolgok Internetével összefüggő technológiai újítások az összes iparágat lázba hozzák, de érdekes módon a gyártással foglalkozó cégek egyelőre visszafogottabban nyilatkoztak az IoT-ről.

A The Economist Intelligence Unit 561 cégvezető bevonásával készült felmérése arra enged következtetni, hogy a vállalkozások egy része még elég távol áll attól, hogy IoT-megoldásokat építsenek termékeikbe.

A válaszadók csupán alig ötöde tervezte, hogy radikális változtatásokat fog végrehajtani, hogy kiaknázhassa az okoseszközökben rejlő potenciált, és mindössze 39 százalékuk indított tréninget a kollégák digitális tudásának fejlesztésére.  

Ez egyáltalán nem meglepő, hiszen ha megnézzük a Dolgok Internetét, akkor azt látjuk, hogy rengeteg koncepció még csak most van alakulóban, ami nehézkessé teszi a megértését, és azt, hogy újabb cégek is labdába rúgjanak a piacon.

Ebben számos nehezítő körülmény is szerepet játszik: először is alapvető fontosságú, hogy az okoseszközök képesek legyenek kapcsolódni egymáshoz – a fogyasztók számára az jelent hozzáadott értéket, ha létrejön intelligens tárgyak egész hálózata, melyeket márkától és funkciótól függetlenül távolról is lehet irányítani.

Aztán természetesen itt van még a biztonság és a felhasználói bizalom kérdése, csakúgy, mint a hálózattal kapcsolatos sorozatos problémák, a mérnöki megoldások, és az, hogy van-e valódi értelme és haszna az IoT-nek.

Forrás: IoT News Network