Vigyen fényt a lakásba a telefonjával

Vigyen fényt a lakásba a telefonjával

Vigyen fényt a lakásba a telefonjával

energia

2 perc

A Switchmate eszközt a villanykapcsolókra lehet rögzíteni, ezt követően pedig az otthoni világítás már a mobilról is szabályozható.

Ugye Önnek is eszébe jutott már, mennyivel kényelmesebb lenne, ha nem kéne folyton ugrálnia ahhoz, hogy le- vagy felkapcsolja a világítást otthonában? Ezt a kis kényelmetlenséget spórolhatja meg magának a Switchmate névre keresztelt készülék segítségével, amelyet a villanykapcsolókra lehet rögzíteni mágnes segítségével. Az eszköz lehetővé teszi, hogy a fényeket és a világítást akár az okostelefonjáról szabályozza.

LED-ek az intelligens otthonokban >>A telefonos alkalmazással egyszerre több készüléket is irányíthat, sőt időzítheti, mikor kapcsoljanak le- és fel a lámpák. Az eszközök Bluetooth LE kapcsolaton keresztül kommunikálnak a mobilkészülékekkel, ennek a hatókörén belül – mintegy 50 méteres távolságban – ellenőrizni lehet, hogy működik-e épp a világítás a háztartásban.

A tervezők több mint egy éve dolgoznak a fejlesztésen, jelenleg az Indiegogón igyekeznek összegyűjteni a gyártás beindításához szükséges összeget közösségi finanszírozás keretében. Az eszközök első prototípusainak tesztelésekor a csapat lakástulajdonosok, bérlők és lakberendezők véleményét is kikérte, ezek alapján alakították ki az elegáns és diszkrét megjelenést.  

Bár a Switchmate jelenleg csupán Bluetooth-kapcsolaton keresztül irányítható, a fejlesztő cég tervei szerint a jövőben bárhonnan lehet majd szabályozni, ahol van internetelérés. Elsődleges céljuk továbbá, hogy a készüléket a későbbiekben más cégek smart home berendezéseivel is össze lehessen kötni. Emellett idővel egy saját „hub”-ot is szeretnének kialakítani, vagyis egy olyan hardvert, amely a hálózati kapcsolatokat fizikailag összefogja.  

Okosvilágítás buliőrülteknek és álomszuszékoknak >>Az eszköz első körben csak az amerikai és kanadai vásárlók számára lesz elérhető, bár a későbbiekben a tervezők szeretnék világszintre kibővíteni a vevőkört.

A mérnökökből álló tervezőcsapat bemutatkozásában kiemelte: hosszú évek óta lehet azt hallani, hogy a háztartások automatizálása, illetve az okosotthonok térnyerése egyszerűbbé teszi a lakók mindennapjait. A valóság azonban az, hogy az új termékek sokszor szükségtelen kényelmetlenséget és stresszt okoznak, hiszen nehéz a felszerelésük és üzembe helyezésük. A társaság ezért egy olyan terméket igyekezett megalkotni, amelyet könnyen lehet használni és szinte egy kézmozdulattal rögzíthetőek a villanykapcsolókra. Bár a négy főből álló csapat főként egészségügyi eszközök előállításában jártas, a tervek szerint a jövőben még több okosotthonhoz kapcsolódó készülékkel lépnek majd színre.

Forrás: Indiegogo