Terápiáknál is hasznos lehet a VR-szemüveg
Terápiáknál is hasznos lehet a VR-szemüveg
2018. január 18.
Erős érzelmeket válthat ki a virtuális világba való belépés, a Looxid Labs pedig ezeket a reakciókat próbálja meg minél pontosabban mérni.
Ehhez építette ki a startup a LooxidVR nevű rendszerét, egy telefon-alapú VR (virtuális valóság) headsetet, amely két szemkövető kamerával és hat EEG agyhullám érzékelővel van ellátva.
A virtuális valóság is támogathatja a fejvadászokat
Felmerül természetesen a kérdés, hogy milyen közvetlen előnye származhat ebből a felhasználónak. Nem nehéz elképzelni egy játékot, amely a saját nehézségi szintjét növeli a játékos stressz-szintjére alapozva, vagy egy VR-videót, amely különböző narratív lehetőségek közül válogat az agyi válaszoknak megfelelően.
Mindez elképzelhető, de nem ez a fejlesztők elsődleges célja. A csapat a megoldást egyfajta kutatási eszközzé szeretné fejleszteni, amelyet az üzleti és egészségügyi szektorban is kihasználhatnak majd.
Néhány helyen már elkezdték használni a virtuális expozíciós terápiát: a pácienst ilyenkor specifikus, de irányítható stresszhelyzetbe helyezik, hogy megtanulja kezelni és feldolgozni a traumatikus élményeket.
Az idei technológiai vásáron, a Las Vegas-i CES-en bemutatott demó természetesen ennél visszafogottabb élményt kínált: az érdeklődőket egy múzeumi sétán vezették végig, ahol egy lebegő, képzeletbeli képernyőn követhették saját agyi működéseiket.
Habár ez elég meseszerűen hangzik, néhány nagy név már letette a LooxidVR mellett a voksát: a HTC például befektetett a vállalatba a Vive X VR-fejlesztéseket támogató programján keresztül.
Forrás: Engadget