Digitális innováció az egészségügyben

Digitális innováció az egészségügyben

Digitális innováció az egészségügyben

egészség

2 perc

A tavalyi esztendő folyamán a távoli betegellátást és megfigyelést lehetővé tevő megoldásokból származó bevételek elérték a 8 milliárd dollárt – derül ki a Berg Insight piackutató legújabb tanulmányából.

Ez egyebek között magában foglalja az orvosi vizsgálati eszközökből, a mobil egészségügyi technológiákból, illetve az ellátást biztosító platformokból, a mobil egészségügyi (mHealth) gondozóprogramokból befolyó összegeket is. 

Az IoT rázhatja fel az egészségügyi szektort

Becslések szerint 2016 és 2021 közt 33,8 százalékos éves növekedési ütemmel számolva, ezek a bevételek elérik majd a 35 milliárd dollárt a hatéves időszak végére.

A befizetőknél és az egészségügyi ellátóknál jelentkező megtakarítások pedig várhatóan messze meghaladják ezt az összeget, elsősorban annak köszönhetően, hogy az összekapcsolt technológiák révén jóval magasabb szintű ellátást lehet biztosítani költséghatékony módon. A korszerű megoldások olyan új ellátási modelleket is elérhetővé tesznek, amelyek összhangban vannak a betegek egészségesebb, aktívabb és független életre való törekvéseivel. 

Az ágazat tehát lassan egy olyan korszak felé közelít, amelyben az összekapcsolt egészségügyi megoldások a mindennapi ellátás és beteggondozás részét képezik majd. „Minden olyan egészségügyi eszköz, mely csatlakoztatható, egészen biztosan össze lesz kapcsolva, emiatt a páciensek adatainak megfelelő kezelése is kiemelt hangsúlyt kell, hogy kapjon” – hangsúlyozta a Berg Insight senior elemzője. 

Anders Frick arra is felhívta a figyelmet, hogyan lassan halványodik a határ az orvosi készülékek és az egészségügyi kütyük közt, ahogy egyre több ígéretes startup próbál pozícióba kerülni és meghatározó szerepre szert tenni a mHealth-piacon. Egy másik kibontakozóban lévő trend az orvosi színvonalú mobil egészségügyi eszközök és applikációk elterjedése a fogyasztók körében. Az előző évben több százezer felhasználó csatlakoztatott okostelefonon keresztül egészségügyi készülékeket a felhőalapú platformokhoz. Ez jelentősebb változásra utal, ami a következő esztendőkben valószínűleg lehetőségek széles tárházát nyitja meg a távoli betegellátás területén. 

„A befizetőknek és az ellátóknak lehetőségük lesz rá, hogy a javukra fordítsák ezt a trendet, hisz azokat a fogyasztókat, akik már korábban elkezdték az okoseszközök használatát, sokkal könnyebben lehet majd bevonni újabb mHealth programokba is” – összegezte a szakértő.  

Forrás: IoT Now