Okoselem riaszthatja, ha tűz ütött ki a lakásban

Okoselem riaszthatja, ha tűz ütött ki a lakásban

Okoselem riaszthatja, ha tűz ütött ki a lakásban

biztonság

4 perc

A Roost intelligens elemet beszerelheti a lakásban lévő füstjelző, illetve szén-monoxid érzékelő készülékekbe, így az okostelefonján bárhol és bármikor értesülhet róla, ha a lakásban valahol füst terjeng, vagy veszélyes szintet ért el a szén-monoxid koncentráció.

Önnel is előfordult már, hogy hajnali három órakor a lakásban lévő füstérzékelő sípolására riadt fel, mert a készülékben lévő elem lemerülőben volt? Ilyenkor az ember szinte félálomban botorkálja végig az otthonát, amíg megtalálja a korai ébresztésért felelős berendezést, a bosszantó kellemetlenséget viszont a jövőben könnyedén megspórolhatja magának, ha beszerez egy intelligens elemet.

Okoslámpa fúj riadót, ha kigyulladt a ház >>Az okoselemet megalkotó Roost vezérigazgatója a terméket bemutató videóban elmondta: a modern technológiákkal szemben ma már alapvető elvárás az, hogy könnyebbé tegyék az emberek mindennapjait. A valóságban azonban a korszerű megoldások gyakran legalább annyi újabb kihívást és akadályt teremtenek, mint ahány problémát orvosolnak. Roel Peeters szerint ez különösen igaz azoknak a készülékeknek az esetében, amelyeket a háztartásokban szerelnek fel. A vállalat ezért tervezte meg a Roost okoselemet, amely wifi-hálózaton keresztül képes az adatok továbbítására.

James Blackwell, a Roost műszaki igazgatója és társalapítója azt is hozzátette: napjaink összekapcsolt világában már elavultnak számítanak a háztartásokban felszerelt füstjelző készülékek. Bár az kétségkívül hasznos, hogy a berendezések hangos sípolással figyelmeztetik a lakókat vészhelyzet esetén, viszont ez a jelzés teljesen értelmetlen, ha az ember éppen házon kívül van. A Roost okoselemmel azonban bárhol és bármikor értesülhet arról, ha a lakásában tűz ütött ki, hiszen a rendszer erről külön riasztást küld a mobiltelefonjára.

A felhasználóknak első körben le kell tölteniük az elemhez tartozó alkalmazást az okostelefonjukra. A mobilkészüléket ezután egy sík felületre kell helyezni, az elemet pedig ezt követően az érintőképernyőn körberajzolt helyre kell tenni. Az applikáció segítségével így az elemet összekapcsolhatja a lakásban található wifi hozzáférési ponttal. Ezek után nincs más dolga, mint eltávolítani a füstjelzőkben és szén-monoxid érzékelőkben lévő hagyományos elemeket, és kicserélni azokat egy Roost okoselemre. Az eszköz csatlakoztatja a készülékeket a világhálóhoz, így azonnal értesítőt kaphat a mobiljára, ha a telep lemerülőben van, illetve ha a berendezés valahol füstöt érzékel a lakásban.

A smart home és a biztonság >>A felhasználó így pillanatnyi késlekedés nélkül megteheti a szükséges lépéseket, míg a rendszer egyébként automatikusan riasztja a rendőrséget. Arra is lehetőség van, hogy az okostelefonos alkalmazásban megadja egy családtagja vagy barátja elérhetőségét, akit vészhelyzet esetén elsőként kell értesíteni. Az elem ráadásul folyamatosan ellenőrzi a töltöttségi állapotát, és már hetekkel korábban jelzi azt, ha a telep lemerülőben van. A Roost intelligens elemek élettartama nagyjából öt év, és bármilyen olyan füstjelző, vagy szén-monoxid érzékelő készülékkel lehet használni, amelyik hagyományos gV elemmel működik.

A Roost vezérigazgatója az újítás egyik legfontosabb előnyének azt tartja, hogy az elemeket rendkívül egyszerű beállítani és üzembe helyezni. Az embernek így nem kell bankot rabolnia, vagy pedig súlyos tízezreket elköltenie arra, hogy új készülékeket vásároljon háztartásába, hisz az elemet a meglévő berendezésekbe is be lehet szerelni. A Smart Battery a jelenlegi tervek szerint az idei év második negyedében kerülhet kereskedelmi forgalomba, a rendszert iPhone 6-os, illetve Android 4,2-es okostelefonokkal lehet majd összekapcsolni. Az érdeklődők 30-40 dolláros – átszámolva 8-11 ezer forintos – áron juthatnak hozzá az elemhez.

Forrás: IoT News Network