Egy kis útmutató a kerítésfestéshez

Kapcsolódó cikkek

Egy kis útmutató a kerítésfestéshez

Egy kis útmutató a kerítésfestéshez

Üzleti Hírek

2 perc

A kert vagy az udvar egyik fontos szerkezeti eleme a kerítés, függetlenül attól, hogy milyen anyagból készül, hiszen amellett, hogy lehatárolja a saját tulajdonunkban lévő területet, hatékonyan védi a privát szféránkat és növeli otthonunk esztétikáját is.

A kerítés többféle alapanyagból is készülhet, például fából, fémből vagy akár betonból. Bár mindegyiknek más-más jellemzői, sajátosságai vannak, az összesre igaz, hogy idővel szükség lehet arra, hogy újrafessük őket, ezzel egy kicsit felfrissítve a kinézetüket, megjelenésüket.

Ha még nem szerezted be a munkához szükséges termékeket, akkor figyelmedbe ajánljuk a MesterekFutára kül- és beltéri festékeit, melyek között garantáltan megtalálod azokat, amikkel szép és hosszú távon is tartós eredményt érhetsz el. 

Most pedig jöjjön egy kis útmutató a kerítésfestéshez!

Mire figyelj a fakerítés festésekor?

Mielőtt nekiállunk a fakerítés átfestéséhez, rendkívül fontos, hogy alaposan előkészítsük annak felületét. Ezt úgy tudjuk hatékonyan megtenni, ha a korábbi festékréteg laza, pergő részeit csiszolással szépen eltávolítjuk róla, utána pedig megtisztítjuk a portól és az egyéb szennyeződésektől. Érdemes enyhén mosószeres vízzel is lemosni, leöblíteni, majd hagyni, hogy megszáradjon a felület.

Ha azt szeretnéd, hogy megmaradjon a fa természetes erezete, akkor használj lazúrfestékeket. Ezek a termékek remekül védik a faanyagot az időjárástól és az egyéb külső hatásoktól - például a gombásodástól.

Csak arra kell figyelni, hogy a korábbi lakk-, illetve festékrétegeket teljes mértékben eltávolítsuk a fáról, hiszen fontos, hogy a lazúrt magába tudja szívni a fa. Arról nem is beszélve, hogy mivel átlátszó, ezért bármilyen anyagmaradvány, ami ott marad, látható marad.

Fémkerítés festése körültekintően

A fémkerítés újrafestése olyan szempontból lehet problémásabb, hogy nemcsak a korábbi festékrétegeket kell eltávolítani, hanem a rozsdás részeket is. Ehhez célszerű drótkefét használni, vagy ha ez kevésbé hatékony, akkor valamilyen rozsdaoldó folyadékot is bevethetünk.

Ezt követően el kell távolítani a szennyeződéseket, valamint a port, majd nagyon fontos, hogy egy korróziógátló alapozót használjunk festés előtt. Ezzel ugyanis megakadályozhatjuk a rozsda újbóli megjelenését. A festéshez pedig egy minőségi zománcfestéket válassz, ami erős fedést biztosít már akár 1 réteg felvitele esetén is.

Mi a helyzet a betonkerítés festésével?

A betonkerítés esetében sem maradhat el a felület előkészítése, aminek része a tisztítás és a mélyalapozás is. Ez utóbbi biztosítja, hogy a beton felülete szilárd legyen és ellenálljon az időjárásnak. Egy ilyen típusú kerítés festéséhez kifejezetten betonfesték alkalmazása javasolt.

Láthatod, hogy a kerítésfestés nem nagy ördöngösség, ha tudod, hogy mire kell ügyelned. Nagyon fontos például, hogy mindig a kerítés anyagának figyelembevételével készítsd elő a felületet, ezt követően pedig már csak arra kell figyelni, hogy az anyag függvényében a megfelelő festéket alkalmazd.