Amerikai-brit együttműködés az önvezető autók piacán

Kapcsolódó cikkek

Amerikai-brit együttműködés az önvezető autók piacán

Amerikai-brit együttműködés az önvezető autók piacán

autó

2 perc

Michigan állam és az Egyesült Királyság képviselői együttműködési és tudásmegosztásról szóló megállapodást írtak alá, hogy hozzájárulhassanak a vezető nélküli autózás fejlődéséhez és az infrastruktúra tökéletesítéséhez.

A szerződést Rick Snyder, Michigan állam kormányzója és Richard Harrington, az Egyesült Királyság vállalkozás- és energiaügyi, valamint ipari stratégiáért felelős minisztere írta alá. Mindkét fél igencsak járatosnak tekinthető autóipari kérdésekben.

Michigan állam legnagyobb városában, Detroitban található a „nagy hármasként” emlegetett General Motors, a Ford és a Chrysler székhelye. Az elmúlt években pedig az Egyesült Királyság is nevet szerzett magának ezen a területen, hiszen olyan prémium- és sportmárkáknak ad otthont, mint az Aston Martin, a Bentley, a Caterham Cars, a Daimler, a Jaguar, a Lagonda, a Land Rover, a Lister Cars, a Lotus, a McLaren, az MG, a Mini, a Morgan és a Rolls-Royce. De az olyan nagy volumenben értékesítő autógyártók – mint például a Honda, a Nissan, a Toyota és a Vauxhall – is fontos szerepet töltenek be a brit piacon.

Snyder kormányzó szerint a V2X (Vehicle-to-Infrastructure), azaz a gépjárművek és a közlekedési infrastruktúra elemei (például közlekedési lámpák, útjelzések, sorompók) közötti kommunikációs technológia alkalmazásában London dolgozta ki a leginkább hasznosítható közúti modellt a világon. A jövőben ezt a módszert is használhatják majd alternatív útvonalak meghatározásához az útlezárások és dugók esetén, ezzel könnyítve meg a közlekedést és csökkentve a torlódásokat.

A projekt célja, hogy az amerikai és brit vállalkozások, szervezetek megoszthassák egymással a témában szerzett tudásukat és kutatás-fejlesztési tapasztalataikat – beleértve a technológiai és a szabályozási információkat is. Ennek érdekében különféle egyeztetéseket, workshopokat és konferenciákat is tartanak majd. Az természetesen nehezen megjósolható, milyen „valós” változásokat hoz majd mindez, és hogyan lehet majd átültetni az elképzeléseket a gyakorlatba.

Forrás: